O blogu

Czy jest wśród nas ktoś, kto nigdy nie miał do czynienia ze służbą zdrowia? To raczej niemożliwe. Na każdym etapie życia jesteśmy wręcz zmuszeni do korzystania z opieki medycznej. Przykładowo: pierwszy kontakt z lekarzem i personelem medycznym mamy już na porodówce, później szczepienia, badania kontrolne w szkole, zaświadczenia o zdolności do podjęcia pracy na danym stanowisku, czy wszelakie kontakty z powodu choroby. W czasie takiego kontaktu wytwarzają się  specyficzne relacje, w których zawsze występują dwie strony: strona pacjenta i strona lekarza. Każda z tych stron posiada swoje prawa i obowiązki. Warto znać te prawa i wiedzieć jak je egzekwować. Blog „Medycyna a prawo” został poświęcony, od strony prawnej, właśnie relacjom pacjent – służba zdrowia.

Pomysł prowadzenia bloga o tematyce związanej z prawem medycznym i prawami pacjenta zrodził się w wyjątkowo ważnym dla mnie momencie życia, w okresie ciąży. To w dużej mierze tłumaczy, czemu zaczynam moją przygodę z blogowaniem głównie od kwestii związanych z opieką okołoporodową, a także późniejszą opieką nad matką i dzieckiem. Jako mama dwójki dzieci jestem w tym temacie na bieżąco. Nie będzie to jednak jedyny wątek poruszany we wpisach.

Zadaniem bloga jest w sposób przystępny i zrozumiały wyjaśniać zawiłości przepisów prawa i informować o kwestiach ważnych dla pacjentów i lekarzy. Czytelnik odnajdzie na blogu praktyczne informacje dotyczące prawa medycznego i praw przysługujących pacjentom, a w szczególności:

- opieki okołoporodowej,

- praw pacjenta i ich ochrony,

-monitorowanie zmian legislacyjnych istotnych z perspektywy pacjenta,

- kwestii dochodzenia odszkodowań,

a także inne związane z tematyką szeroko pojętego prawa medycznego.

 

Zapraszam do lektury!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>