O autorce

Nazywam się Agnieszka Filipczyńska. Jestem prawnikiem. By poszerzać swoją wiedzę odbywam aplikację radcowską w izbie warszawskiej. Obecnie jestem aplikantem trzeciego roku.

Dotychczas miałam przyjemność pracować w Kancelarii Radców Prawnych Jakubisiak i Pałtynowicz Sp. C., dzięki czemu na papierze i w sądzie rozwijałam swoje umiejętności, m.in. w zakresie dochodzenia odszkodowań związanych z wypadkami drogowymi. Wcześniej współpracowałam z firmą Coface Poland Credit Management Services Sp. z o.o. w zakresie dochodzenia roszczeń między przedsiębiorcami.

Moje zainteresowanie prawem i chęć dzielenia się zdobytą wiedzą pro publico bono zaowocowało powstaniem dwóch blogów tematycznych. Blog „Medycyna a prawo” poświęcony jest zagadnieniom związanym z prawem medycznym oraz ochroną praw pacjentów. Czytelnik odnajdzie tu wpisy  m.in. o prawach pacjentki w ciąży i opiece okołoporodowej, ochronie i egzekwowaniu praw pacjenta, czy zmianach legislacyjnych istotnych z perspektywy pacjenta. Zainteresowanych prawem w jego codziennym niemedycznym wydaniu zapraszam na blog Kobieta a prawo. Choć adresowany jest głównie do przedstawicielek płci pięknej, to każdy znajdzie tam interesujące i wartościowe treści z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, czy prawa pracy.

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Madzi i Stasia. Pomysł pisania blogów, a także wiele pomysłów ma tematy wpisów zawdzięczam właśnie dzieciom oraz mężowi.

Moją ogromną pasją jest historia i gdyby nie ciekawość prawa niechybnie powiększyłabym grono pedagogiczne jakiegoś LO. Z upodobaniem oddaję się również gotowaniu i czytaniu kryminałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>